Схуднення

Масаж для схуднення найчастіше не приносить задоволення, але не повинен змушувати страждати, як це властиво більшої частини коштів і методик, спрямованих на позбавлення від зайвої ваги.

                  Анекдот в тему.

Рецепт схуднення: понеділок - яблучко, вівторок - морковочка, середа - стаканчик кефіру, четвер - полбананчіка, п'ятниця - картоплина, субота - розвантажувальний день, неділя - кремація ...

 

Кожен з видів масажу надає індивідуальний вплив і забезпечує певний ефект: точковий масаж позбавляє від відчуття голоду, медовий - стимулює очищення тіла від продуктів розпаду, а вакуумний - ефективно розбиває жирову тканину. Усім цим високоефективним методикам і присвячений цей розділ.

Масаж живота для схуднення

В анатомічному плані виділяють:

• Верхню межу живота - вона захоплює нижній край грудної клітки

• Нижню межу живота - це верхні кути лобковихкісток, пахові зв'язки і клубова кістка

• Бічні кордону живота - це ліва і права пахвові лінії

М'язовий шар включає зовнішні і внутрішні м'язи живота. При проведенні масажу живота обов'язково враховують розташування лімфатичних судин і вузлів. Напрямок руху лімфи:

• З верхньої області живота - до пахвових лімфовузлів

• З нижньої області живота - до пахових лімфовузлів

Для здійснення грамотного масажної дії пацієнт повинен лежати на спині, злегка зігнувши ноги в колінах. При масажі живота найбільш ефективними є щипцеобразноє погладжування, прасування, а також розтирання і поперечне розминання.

Починають масаж з кругового погладжування живота (спочатку - навколо області пупка, а потім по всій поверхні живота). Розминання здійснюють строго по напрямку розташування м'язів живота - можна виконувати поздовжні, поперечні руху, а також «валяння» і «накат». Розтирання здійснюють від нижнього краю реберної дуги по напрямку до хребетного стовпа. Процедуру масажу закінчують погладжуванням.

Класичний масаж тіла для схуднення

Не варто обмежуватися масуванням живота - набагато правильніше поширювати вплив на все тіло. Класичний масаж здійснюють у напрямку руху лімфи (до серця). Починають і закінчують процедуру погладжуванням. Після цього прийому переходять до розтирання, розминка, вібрація і витискання. Масаж покращує тонус м'язів, активізує кровообіг, нормалізує відтік лімфи, перешкоджає застійним явищам і розбиває жирову тканину. Тривалість і кількість процедур визначаються індивідуально. Єдиним обов'язковою умовою є регулярність проведення масажу.

Точковий масаж для схуднення

У східній медицині велику увагу приділяють природному лікуванню. При проведенні точкового масажу найчастіше використовують кілька точок, але іноді цілком достатньо обмежитися масажем всього однієї, що носить назву Гуань-юань. Щоб точно визначити її знаходження варто обчислити персональний цунь (він дорівнює ширині фаланги великого пальця). Точка знаходиться в трьох цунях нижче пупка по середній лінії живота. Завдяки масажу вдається відключити почуття голоду на кілька годин. Проводять процедуру не частіше разу на день і обов'язково - на голодний шлунок.

Масаж виконують в положенні лежачи на спині, здійснюючи подушечкою великого пальця плавне обертальний рух із середнім зусиллям (тривалість кожної процедури масажу - 20-30 хвилин, курс лікування включає 25 процедур). Протягом цього часу зазвичай іде 2-5 кг зайвої ваги.

Медовий масаж для схуднення

Медовий масаж здійснюють з використанням чистого меду або коштів з його обов'язковим включенням. Пропонуємо вашій увазі найбільш вдалі варіанти:

1. 2 ч.л. рідкого меду, а також 5 крапель лимонного масла і по 3 краплі ефірних масел евкаліпта і лаванди.

2. 2 ч.л. рідкого меду, а також по 5 крапель ефірних масел лимона і апельсина.

3. 2 ч.л. рідкого меду, а також 5 крапель м'ятного масла і по 3 краплі олії лаванди і лимона.

Мед або будь-який з складів наносять на долоні, а також на проблемні зони. Після цього здійснюють поплескування розкритими долонями з поступовим збільшенням швидкості і сили впливу (наприкінці долоню буквально приклеюють до тіла, а потім - відривають з помітним зусиллям). При цьому на поверхні шкіри утворюється біла або сіра густа суміш. Після масажу її змивають теплою водою без використання мила і на тіло наносять зволожуючий крем. Тривалість процедури - 10 хвилин, курс лікування включає 10-15 процедур (їх проводять щодня або через день).

Баночний масаж (він же - вакуумний масаж) для схуднення

Для проведення банкового (вакуумного) масажу використовують банки (сьогодні виробники пропонують вироби, з яких повітря віддаляється насосом або простим здавлюванням і нагрівати в цих цілях повітря під ними немає потреби).

На проблемні ділянки тіла наносять антицелюлітний засіб або звичайне масажне масло. Після цього встановлюють банки. Ступінь вакууму регулюють, виходячи з відчуттів пацієнта. Потім здійснюють прямолінійні, кругові або зигзагоподібні руху, захоплюючи всю проблемну зону. Масаж припиняють з появою стійкою гіперемії (почервоніння шкіри). Після процедури рекомендується відпочити 15-30 хвилин, полежавши в прохолодному приміщенні.

Завдяки вакуумного масажу не тільки розбиваються жирові острівці, але і виводяться назовні продукти розпаду. Після масажу відзначається помітне поліпшення стану шкірних покривів і зміцнення м'язових тканин. Курс лікування включає 15-30 процедур.

Масаж, як засіб схуднення

Будь-який фахівець скаже, що масаж не є ідеальним засобом для позбавлення від зайвої ваги. Лише включивши цю процедуру в комплекс інших заходів (дивись ролик), ви отримаєте очікуваний результат.

Медовий масаж

 

«Краса вимагає жертв» - саме ця фраза підходить для опису цього чудодійного масажу, тому що для досягнення ефекту, дійсно варто помучитися (медовий масаж вважається найболючішим).

 

Як відомо мед здавна застосовувався як цілющий засіб при багатьох захворюваннях, нітрохи не поступаються його властивості і при лікуванні целюліту. Дія меду спільно з механічними рухами покращує мікроциркуляцію крові, обмін речовин, лімфатичну систему, допомагає швидко схуднути, сприяє виведенню токсинів і шлаків.

 

Крім антицелюлітного ефекту, медовий масаж добре сприймається при: бронхіті, стресах, нервозов, м'язових спазмах, а також як загальнозміцнюючий організм.

 

Для здійснення необхідний рідкий свіжий мед (Не засахарённий) і ефірні масла (ялівцю, евкаліпта, мандарина, апельсина, лимона, грейпфрута). Середні пропорції, наприклад, для масажу стегон і сідниць - на чайну ложку меду п'ять крапель ефірного масла або його суміші.

 

Є кілька методів застосування: звичайний, більш інтенсивний з великою кількістю меду і за допомогою додаткових коштів, а так само комбінований (коли медовий масаж закінчують або суміщають з звичайним оздоровчим).

 

Найбільш кращим вважається звичайний, стандартний медовий масаж.

 

Перед самою процедурою, беруться ефірні масла, змішуються, додається мед і все ретельно перемішується. На зону масажу рівномірним шаром наноситься мед, частина якого залишається на руках, необхідно згадати, що якщо зон масажу кілька, то робиться він поступово, спочатку обробляється одна зона, потім інша. Перенісши мед на необхідну зону (наприклад, сідниць), потрібно до шкіри міцно докласти долоні і різко відірвати. Таким чином, роблячи легкі поплескують руху, за рахунок прилипання стають сильними і різкими.

 

При такому масажі мед вбирається в шкіру, залишаючи на поверхні лише тонкий прошарок. Завдяки рухам долоні і ефекту присоски, зі шкіри поступово починає виходити білувато-сірувата в'язка маса. Саме ця речовина є шлаками, токсинами та іншими шкідливими елементами, що містяться в організмі. По мірі надходження в'язкої рідини - піни, руки потрібно витирати рушником, для очищення від бруду.

 

На проблемних ділянках триває від 15 до 20 хвилин, а загальний - до години. Спочатку масажують ноги і спину, потім змив в душі залишки меду і бруду наносять мед на передні ділянки, масажуючи живіт, груди, ноги, руки. Після все ретельно змивається теплою водою і обов'язково тіло змащується зволожуючим кремом або лосьйоном. Під час масажу відчутні сильні болі, а після - велика ймовірність появи синців, яких не варто боятися, з часом вони пройдуть. В середньому через 2 сеансу, болі стають не такими сильними. Проводити оптимально кілька разів на тиждень.

 

Як і будь-яке інше, дане вплив на шкіру має свої протипоказання: захворювання крові і кровотечі різного походження; підвищена температура і тиск, варикозне розширення вен, захворювання шкіри, тромбофлебіт, гострі запальні процеси, будь-яка пухлина, легеневої, серцевої і ниркової недостатності, алергія на мед.

 

Моя думка, як лікаря, що медовий масаж хоч і корисний, але дуже важкий, і підходить тільки абсолютно здоровій людині.

 

Звичайно, дія даного масажу ефективно при ожирінні і целюліті, руйнує жирові відкладення, стимулює лімфовідтікання, виводить шлаки, але це сильне навантаження на серцево-судинну систему. Також у разі, якщо медовий масаж робить фахівець, потрібно стежити, щоб він не сильно вже «старався», а то можуть виникнути небажані синці. Якщо шкіра дуже чутлива, то можна робити щадний масаж кінчиками пальців (ефект все одно буде досягнутий, тільки більш повільними темпами).

 

У мед раджу додавати ефірне масло лимона або апельсина, вбираючись в шкіру, воно зменшує ймовірність виникнення синців.

Баночний масаж

 

Серед множин методик лікування целюліту баночний масаж, мабуть, посідає одне з перших місць.

 

Баночний масаж (або ж як його ще називають вакуумтерапія) благотворно діє на кровообіг, а також на лімфатичну систему, у зв'язку з чим, покращує циркуляцію крові, лімфи і міжтканинної рідини. Для даного масажу використовують як звичайні медичні банки, так і пристосовані (з балоном для вакууму).

 

Крім лікування целюліту є ще й такі свідчення як: бронхіт, остеохондроз хребта, трахеїт, больові м'язові синдроми, м'язові спазми, пневмонія, невралгія, для збільшення імунітету, при травмах (в області оттёка).

 

Процедура банкового масажу проходить так:

 

- Спочатку ділянку тіла, де буде проходити масаж, змащують теплим маслом, наприклад евкаліптовим, пихтовим.

 

- Потім беруть банку, створюють вакуум і присмокталася банкою роблять ковзаючі рухи, переміщаючи банку по колу, зигзагоподібно і прямолінійно.

 

Головне - стежити, щоб шкіра, втягнута в банку, не перевищувала півтора сантиметра у висоту. Банку потрібно пересувати плавно і безперервно, щоб був позитивний результат від масажу, і не травмувати шкіру.

 

Напрямок рухів повинне проходити по лініях лімфо- і кровотоку: на животі - по ходу товстого кишечника (за годинниковою стрілкою), на грудній клітці - від грудних ребер (междурёберних частин) до хребта, на спині - ковзання знизу вгору, масажувати стегна варто починати з надколенной частини ноги, плавно підіймаючись вгору стегна круговими рухами, потім зигзагоподібними.

 

Під час процедури з'являється почуття тепла, несильним болю, легкого печіння, розслабленості. У середньому процедура займає від 5 до 20 хвилин, після рекомендується шкіру змастити кремом або заспокійливим маслом (іноді роблять легкий розганяючий масаж). Після 2-3х сеансів вже можна помітити позитивний результат.

 

Протипоказання:

 

- Гіпертонія третього ступеня (дуже сильне підвищений тиск), пухлини будь-якого характеру, великі родимі плями (може виникнути їх зростання), хвороби шкіри (не підходить і сильна чутливість), виснаження організму, туберкульоз, кровотечі різного характеру (а також хвороби крові ), варикозне розширення вен (в місці передбачуваного масажу), тромбофлебіт, інфекційні захворювання.

 

Також існують місця на тілі, де не варто масажувати: хребет, молочні залози, область серця, область підколінної ямки, внутрішній стороні стегна, область нирок.

 

Баночний масаж визнаний у всьому світі як найефективніший засіб від целюліту.

 

Моя думка, як лікаря, - можна ефективно позбутися целюліту, так як відбувається механічний розрив жирових часток, крім того, стимулюється збільшення імунітету, обмін речовин, поліпшується зовнішній стан тканини.

 

Баночний масаж чудово підійде людині, у якої немає до застосування особливих протипоказань, для впевненості варто проконсультуватися з лікарем. Хоч часто робити його радять щодня, на мій погляд, краще проходити цю процедуру через день (що б не травмувати шкіру) і особливо не захоплюватися масажем (максимальний термін 1 місяць).

 

Порада: якщо Ви вирішили замовити сеанси у професійного масажиста, серйозно підійдіть до вибору компетентної людини.

 

Важливо: під час баночного масажу не повинно бути сильних больових відчуттів, а після масажу не з'являлося багато синців, так як це тільки закриває відтік лімфи, порушує циркуляцію крові і говорить про поганих знаннях масажиста.